Najnowsze wiadomości

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów Ytong

Projekty domów drewnianych

17 stycznia 2020 14:11

Projekty domów z baliProjekty domów z drewnianych bali oparte są sprawdzonej od lat technologii. We współczesnym budownictwie mogą wydawać się nieco ekstrawaganckie. Zasady budownictwa tego rodzaju domów są inne i wiążą się ze specjalistyczną wiedzą zarezerwowaną dla wtajemniczonych fachowców. Warto wiedzieć, że właściwie konserwowane domy z bali drewnianych są równie trwałe, jak budynki murowane, a przy tym oferują domownikom stały kontakt z naturą. Powrót z zakorkowanego i głośnego miasta do takiego domu zawsze będzie przynosił upragniony spokój. Rozwiązań jest wiele – można takie domy wykonać w suchej zabudowie lub pozostawić odsłonięte drewno. Projekty oferują przytulne i jednocześnie wyjątkowe domy, które są tanie i szybkie w realizacji, łącząc w sobie wszystkie zalety budownictwa drewnianego.

Należy podkreślić, że projekty domów z bali drewnianych to przede wszystkim proekologiczne podejście do samej budowy. Dobrze konserwowane budynki z bali są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Wśród projektów znajdziemy konstrukcje wieńcowe, sumikowo-łątkowe, oraz mieszane, łączące bale i szkielet drewniany. Tego rodzaju rozwiązanie świetnie sprawdzą się też w roli domku letniskowego. Niewątpliwą zaletą tego typu projektów jest łatwość i szybkość budowy oraz stosunkowo niska cena realizacji projektu. W zależności od potrzeb, możemy zdecydować się na domy z bali parterowe, jak i z poddaszem użytkowym. Budowa tego typu domu pozwoli żyć w zdrowym i ekologicznym otoczeniu.

Charakterystyka
Projekty domów z bali gwarantują zalety naturalnych materiałów budowlanych, jakim z pewnością jest drewno. Warto podkreślić również szybkość stawiania konstrukcji oraz niskie koszty eksploatacji. Wspomniany krótki czas powstania domu związany jest z minimalną potrzebą wykonywania tzw. prac mokrych. Pogoda musi być sprzyjająca tylko na etapie fundamentów, a następne działania można ze spokojem wykonać nawet zimą. Dzięki zdolności do samoregulacji wilgotności drewna, budynek wychładza się latem, a zimą jest w nim ciepło, co przekłada się na wysoką oszczędność. Co więcej, użyty materiał zapewnia korzystny dla człowieka mikroklimat. Decydując się na dom z bali, należy koniecznie zwrócić baczną uwagę na jakość materiału. Otóż dobrej jakości drewno, zakupione z pewnego źródła, sprawi, że dom przetrwa w nienagannym stanie przez dziesiątki, a nawet setki lat, służąc kolejnym pokoleniom. Nic dziwnego więc, że projekty domów z bali na dobre wpisały się w polski krajobraz. Rzadko jednak budynek taki możemy spotkać na miejskim lub podmiejskim osiedlu. Inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że taki dom nie wszędzie pasuje i najpiękniej będzie prezentować się w górach lub na łące pod lasem.

Wybrane projekty
Domy z bali drewnianych to propozycja dla tych, którzy cenią sobie życie w zgodzie z naturą. Drewniane bale przewidziane do budowy domu pochodzą zazwyczaj z wysuszonego drewna świerkowego lub sosnowego, nadając budynkowi wyjątkowy wygląd, jak w projekcie JAŁOWIEC (. W projektach bardzo często wykorzystywane jest poddasze jako dodatkowa przestrzeń mieszkalna, jak np. w projekcie SASANKOWICE . Warto pamiętać, że dachy domów z bali można kryć wszystkimi dostępnymi na rynku materiałami. Zastanawiając się nad zakupem projektu warto rozważyć wiele opcji i zapoznać się z projektami domów, które można będzie wykonać z bali, tzw. płazów. Naprawdę warto rozważyć budowę w tej technologii, ponieważ tak wykonane domy są ciepłe, niedrogie w budowie i bardzo urokliwe.