Najnowsze wiadomości

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów Ytong

Projekty domów drewnianych

17 stycznia 2020 15:04

Projekty domów w stylu włoskimMarzy wam się wyjątkowy dom, urządzony w śródziemnomorskim stylu, w którym będziecie mogli poczuć się jak na Sycylii. W takim razie powinieneś zdecydować się na projekt domu w stylu włoskim, który charakteryzuje się zwartą, murowaną bryłą zwieńczoną łagodnie nachylonym dachem. Ściany takiego domu zdobione są najczęściej naturalnym kamieniem oraz tradycyjnym dla włoskiej architektury tynkiem. Typowymi elementami projektów domów z tej kategorii są też charakterystyczne słupy umieszczane przy tarasach i podcieniach, dachówka ceramiczna oraz drewniane elementy wykończenia nadające całości wyjątkowo przytulną atmosferę.

Styl włoski jest wyjątkową mieszanką niezwykłych elementów, które cieszą się nieśmiertelnym powodzeniem wśród zdecydowanej większości projektantów. Dlaczego? Ponieważ wykorzystuje niebanalne oraz zjawiskowe połączenie nowoczesności z elegancją i wyrafinowanym stylem. Co więcej, włoska architektura odznacza się pięknym wzornictwem, wykorzystaniem tradycyjnych materiałów budowlanych oraz klasycznymi projektami. Nie znajdziemy tutaj budynków o wymyślnej architekturze, ponieważ większość z nich nawiązuje do tradycyjnego stylu z odrobiną oryginalności i nowoczesności. Musimy jednak pamiętać, że Włochy to duży, kolorowy kraj, w którym każdy z regionów ma swoją kulturę, dialekt, indywidualną architekturę, wyjątkową atmosferę oraz przede wszystkim ciepły klimat, co warunkuje architekturę. Prezentujemy kilka najciekawszych projektów w stylu włoskim.

Elewacje w burgundzie
Jeśli marzy nam się włoska rezydencja możemy nadać naszej rezydencji stylu, poprzez kolor elewacji. Wystarczy, że wprowadzimy piękny, oryginalny i charakterystyczny kolor na ściany elewacji, jak w projekcie CIBIANA . Otóż domy jednorodzinne utrzymane w bardzo wyrazistej kolorystyce są typowe dla włoskiej architektury. Możemy zdecydować się na burgund, jeden z częściej wykorzystanych we Włoszech kolorów.

Tiramisu
Kolejna propozycja to charakteryzuje się odrobinę bardziej nowoczesnym podejściem do projektowania domu jednorodzinnego. Opiera się na prostej bryle, dwuspadowym dachu oraz wąskich oknach, ciągnących się od podłogi aż po sufit, wpuszczając wiele naturalnego, ciepłego światła. Wprowadzenie ciemnobrązowych ram będzie świetnie współgrać z jasną elewacją budynku, przez co możemy stworzyć nowocześnie i elegancko wyglądający dom w stylu włoskim.

Naturalne materiały
Projekty domu jednorodzinnego w nowoczesnym stylu włoskim bardzo często opierają się na prostej bryle i wyrazistym materiale budowlanym, jak naturalny kamieniu. Większość włoskich posiadłości jest ukształtowana właśnie z kamienia, który można opisać jako podstawowy i najbardziej charakterystyczny element tego stylu. Tego rodzaju elementy naturalnego kamienia podkreślają wiejski klimat posiadłości, jak np. w projekcie TOFANE DUE. Z kolei ciepłego, przytulnego akcentu nada drewno, które można wykorzystać w zewnętrznej konstrukcji budynku.

Płaski dach
Ostatni przykład typowo włoskiego elementu, który możemy wykorzystać w domu to charakterystyczny spłaszczony dach, jak np. w projekcie HORTENSJÓW 2. Bardziej śródziemnomorskiego i atrakcyjnego wyglądu mogą dodać drewniane okiennice w ciepłym odcieniu, które będą prezentować się zjawiskowo. W przykładowym projekcie elewacja domu może być utrzymana w naturalnym, piaskowym kolorze, dzięki czemu nie będzie przyciągać słońca w upalne dni i gwarantuje chłód właścicielom.